Ehliyetiniz yok diye trafik polislerini görünce kaçmaktan, trafik polislerine yakalanmayayım diye yolunuzu değiştirmekten yorulmadınız mı?
Ekonomik krizin başlı başına sorun olduğu bu yoğun süreçte ehliyetsizlik, trafik cezası olarak hem sizi hem de cebinizi ayrı bir krize sokmaktadır. Bilinçli bir sürücü olmak ve ehliyet belgesine sahip bir sürücü olmak adına ehliyet almak sizleri asla korkutmamalı. Emin olun ehliyet almak sandığınız kadar zor değil. Her sürücü ehliyet almayı elbette ki hak ediyor. Karizma Sürücü Kursu olarak elimizden geldiği kadar tüm sürücülere en güzel eğitimi verip ehliyet belgesi almayı hak kazandırıyoruz. Eğer bende sürücü belgesi almayı hak ediyorum diyorsanız sizleri Karizma Sürücü Kursuna davet ediyoruz.

Karizma Sürücü Kursu Eğitimi Hakkında

Karizma Sürücü Kursu birbirinden donanımlı 10 öğretmeniyle sizlere en güzel eğitimi vermektedir. Araç kullanmayı bilmiyor musunuz ? Tedirgin olacak bir durum yok. Yapılması gereken tek şey samimi ve donanım sahibi olan hocalarımızla birlikte sıfırdan araba kullanmaya hazır olmaktır. Direksiyon eğitimi ve diğer eğitimler dahil sadece 52 saatlik bir eğitim sürecinde ehliyet sahibi olmak kaçınılmaz bir fırsattır .Bu fırsattan yararlanmak için 0342 215 20 65 numaralı hattımızı arayarak bizlerden detaylı bilgi alıp eğitimimizden faydalanabilirsiniz .

EHLİYET SINIFLARI

Her araca aynı ehliyet belgesini vermek doğru değildir. Örneğin motosiklet ehliyetini normal bir araba için kullanmak doğru olmaz. Her aracın kullanımı kendine hastır. Araç modeline göre ehliyet belgesi kendi içinde sınıflara ayrılmıştır. Bu sebepten dolayı ehliyet alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de ehliyet sınıfıdır. Ehliyet sınıflarından bahsedecek olursak;

M Sınıfı Ehliyet : 2,3 ya da 4 tekerlekli motorlu bisiklet yani MOPED kullanmak için verilen ehliyet belgesidir.
A1 Sınıfı Ehliyet: Tekerleğin silindir hacmi 125 metreküpü geçmeyecek 2 veya 3 tekerlekli motosikletleri kullanma yetkisine sahip belgedir.
A2 Sınıfı Ehliyet: KW gücüne göre verilen ehliyet çeşididir. 35 KW 3 tekerlekli motosiklet için ve 15 KW’ yi aşmayacak araçları kullanmak içi verilen ehliyet belgesidir.
A Sınıfı Ehliyet: Yine KW gücüne göre verilen ehliyet belgesinden biridir. A sınıfı ehliyete sahip olmak için motosikletin 35 KW üzeri güçte olması gerekir.
B1 Sınıfı Ehliyet: Motor gücü 15 KW ve ağırlığı 400 kg’ı geçmeyen 4 tekerlekli motosikletlerin alması ön görülür. Eğer yük taşınan bir araç ise aracın net ağırlığı 550 kg olmalıdır.
B Sınıfı Ehliyet: Otomobil ve kamyonet kullanma yetkisi veren ehliyet belgesidir.
BE Sınıfı Ehliyet: Otomobil ya da römorklu yük taşıma yapanlara verilmekte olan ehliyet belgesidir. BE sınıfı ehliyet almak için aynı zamanda B ehliyet belgesine de sahip olmak gerektir .
C1 Sınıfı Ehliyet: Kamyon ve çekicilere kullanma yetisi verir. Fakat kamyon ve çekici için ağırlık şartı vardır bu ağırlık 3500 kg ile 7500 kg arasında olmak zorundadır C1 ehliyeti alırken bu şartı göz ardı etmemelisiniz.
CE Sınıfı Ehliyet: Tır ehliyeti olarak bilinmektedir. Tır ehliyeti alırken yük ağırlığı 750 kg’ı aşabilir .Ayrıca bu ehliyet römorklu araçlar içinde kullanılabilir.
D1 Sınıfı Ehliyet: D1 sınıfı ehliyet, maksimum 16 +1 kişilik kapasitesi olan minibüslere uygun olan ehliyet sınıflarından biridir. Lakin bu ehliyete sahip olmak için öncelikle B ehliyet belgesine sahip olmanız gerekir.
D1E Sınıf Ehliyet: Maksimum 16+1 kişilik ve 750 kg’ı geçen römorklu minibüslere uygun olan ehliyet belgesidir.
D Sınıfı Ehliyet: Otobüs kullanmak isteyen sürücüler için kullanılan ehliyet sınıfıdır. En az B ehliyet sınıfında bir ehliyete sahip olma şartı bulunmaktadır.
DE Sınıfı Ehliyet: Römorklu Otobüs kullanmak imkanı sunan ehliyet belgesidir.
F Sınıfı Ehliyet: Traktör kullanma yetkisi veren ehliyet belgesidir.
G Sınıfı Ehliyet: İş makinesi kullanmak isteyen sürücülere uygun görülen ehliyet belgesidir.

Ehliyet Almak İçin Kaç Yaşında Olmalıyız ?

Her aracın kendine has bir ehliyet belgesi olduğu gibi her ehliyet belgesinin de kendine özel yaş sınırı vardır. Maalesef ki her hangi bir yaşta olan bir sürücü her aracı kullanma yetkisine sahip olmamaktadır. Bu gibi sebeplerden dolayı her ehliyet sınıfı için yaş sınırı belirlenmiştir.

M Sınıfı -16 yaş
A1 Sınıfı-16 yaş
A2 Sınıfı-18 yaş
A Sınıfı-21 yaştır fakat A2 sınıfında ehliyeti olması gerekir eğer yaşı 24 ise bu koşul aranmamaktadır.

B1 Sınıfı-16 yaş
B Sınıfı-18 yaş
BE Sınıfı-18 yaş
C1 Sınıfı-18 yaş
CE Sınıfı-21 yaş
D1 Sınıfı-21 yaş
D1E Sınıfı-yaş
D Sınıfı-24 yaş
DE Sınıfı-24 yaş
F Sınıfı-18 yaş
G Sınıfı-18 yaş

Gaziantep Karizma Sürücü Kursu Ehliyet Fiyatları

Gaziantep Karizma Sürücü Kursu olarak diğer kurslara kıyasla fiyat farkımız gözle görülür şekildedir. Sizlere sunacağımız fiyatlar gözünüzü kırpmadan verebileceğiniz makul fiyatlardır. Bilinçsiz bir sürücü olmak veya ehliyetsizlik gibi birçok olumsuz durumlarla baş başa kalmamanız adına en uygun fiyatlarla Gaziantep Karizma Sürücü Kursuna beklemekteyiz.

Kategori