Sürüş yapmayı ister bireysel bir eğitmenle ister resmi bir sürücü kursu ile öğrenin, ehliyet sınavınızı geçmeden önce teori testinizi başarıyla tamamlamanız gerekir. Teori testi, kendi baskılarını ve endişelerini getiren bir okul sınavı gibi olduğu için bazı insanlar için büyük bir nimet olabilir, bu yüzden size teori testinizi nasıl geçeceğiniz konusunda bazı ipuçları vermemiz fayda sağlayacaktır.

Kapsamlı araştırma

Teori testinize girerken, 1000’den fazla olasılık arasından 50’den soru ile karşı karşıya kalacaksınız. Geçme notu almak için en az 43 doğru cevaba ihtiyacınız var, ancak hangi soruların olacağını sınav gününe kadar bilemeyeceksiniz. Neyse ki sizin için, çevrimiçi olarak örnek bir kaç test var. Yukarıdaki menüden e-sürücü bölümünden ulaşabilirsiniz. Yine de araştırma yapmak isterseniz internet üzerinde bir çok sürücü kursu sınavları bulunmaktadır.

Benzer testleri yapın

Geçmişte daha önce sorulmuş tüm sorulara göz atmanızda fayda var. Genellikle sınavlarda o soru yada benzer sorular sorulmaktadır. Bu yüzden benzer testler yapmakta fayda vardır.

Pratik zamanını akıllıca kullanın

Teori testinizden önce test merkezine vardığınızda, dokunmatik ekran gibi şeylere alışmak ve soruların nasıl düzenlendiğini görmek için 15 dakikanız var. Bu zamanı akıllıca kullanın ve test başlamadan önce emin olmadığınız her şeyi sınav hocanıza sorduğunuza emin olun.

Bölümler arasında odaklanın

Teori testiniz iki bölümden oluşur – çoktan seçmeli sorular bölümü ve ardından tehlike algılama bölümü vardır. İkisi arasında, mini bir mola için üç dakikanız var.  Size daha fazla güven vermek için bir kursa girmek veya önde gelen sürücü kurslarımızdan birine kaydolmak istiyorsanız, sunduğumuz geniş çeşitlilik ve fiyatlarımız için bizimi le iletişim geçin.

Kategori