Otomobil Ehliyeti

Otomobil ehliyeti sayesinde (Otomatik ve Düz vites) araçlar ile trafiğe rahatlıkla çıkabilirsiniz. Bu ehliyet tipinin adı B’dir. B ehliyet aldıktan sonra Otomobil, Traktör, Motorlu Bisiklet, Atv    araçlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Karizma sürücü kursu B tipi ehliyet alacak arkadaşlara özel olarak kurs alanında 14 gün pratik ders vermektedir (Sağlıktan, Motor eğitimine) kadar daha sonra e-sınav sistemi ile sınava girdikten sonra özel eğitim alanında araç ile (14 saat) eğitim vermektedir.

E-sınav sistemi 2018 yılı ortası çıkan bir sınav sistemidir. Girdiğiniz gün sınav sonuçları açıklanmaktadır. Bu sayede ehliyet almanız dahada kolaylaşmıştır. E-sınav ile ilgili videomuza ulaşmak için tıklayınız.

B Sınıfı ehliyet için gerekenler

* Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

* Adli Sicil Beyanı

* Diploma Fotokopisi veya Öğrenci Belgesi

* Sağlık Raporu

* 4 adet Biyometrik Fotoğraf

B Sınıfı ehliyeti nasıl alırsınız?

Öncelikle 18 yaş ve üstü olmanız gerekmektedir. Kursumuza başvurarak gerekli derslerimize katılmak (ilk yardım, Çevre ve trafik adabı, Araç tekniği) gibi derslerimize katılıp e-sınav sistemi ile sınava girip başarılı olmanız halinde direksiyon derslerine katılırsınız. Böylelikle geriye sadece heyet ile birlikte direksiyon sınavına girmeniz kalmaktadır. Burada da başarılı bir sonuç elde edilir ise B sınıfı ehliyetinizi almış olursunuz.