İncilipınar Mh. 1 nolu Sk. Hacıbey İş Merkezi K:1 Şehitkamil /Gaziantep
0(342) 215 20 65
info@karizmakurslari.com
Kayıt Olun

Otomobil Ehliyeti

Otomobil ehliyeti sayesinde (Otomatik ve Düz vites) araçlar ile trafiğe rahatlıkla çıkabilirsiniz. Bu ehliyet tipinin adı B’dir. B ehliyet aldıktan sonra Otomobil, Traktör, Motorlu Bisiklet, Atv    araçlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Karizma sürücü kursu B tipi ehliyet alacak arkadaşlara özel olarak kurs alanında 14 gün pratik ders vermektedir (Sağlıktan, Motor eğitimine) kadar daha sonra e-sınav sistemi ile sınava girdikten sonra özel eğitim alanında araç ile (14 saat) eğitim vermektedir.

E-sınav sistemi 2018 yılı ortası çıkan bir sınav sistemidir. Girdiğiniz gün sınav sonuçları açıklanmaktadır. Bu sayede ehliyet almanız daha da kolaylaşmıştır.

B Sınıfı Ehliyet Hakkında

B Sınıfı Sürücü Belgesi
Kullanılacak Araç Otomobil ve Kamyonet
Diğer Araçları Kullanma
Yetkisi
M – B1 – F
Yaş Şartı 18 Yaşını Bitirmiş Olmak
Tahsil Durumu En Az İlköğretim Mezunu olmak

B Sınıfı ehliyet için gerekenler

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Adli Sicil Beyanı
  • Diploma Fotokopisi veya Öğrenci Belgesi
  • Sağlık Raporu
  • 4 adet Biyometrik Fotoğraf

B Sınıfı ehliyeti nasıl alırsınız?

Öncelikle 18 yaş ve üstü olmanız gerekmektedir. Kursumuza başvurarak gerekli derslerimize katılmak (ilk yardım, Çevre ve trafik adabı, Araç tekniği) gibi derslerimize katılıp e-sınav sistemi ile sınava girip başarılı olmanız halinde direksiyon derslerine katılırsınız. Böylelikle geriye sadece heyet ile birlikte direksiyon sınavına girmeniz kalmaktadır. Burada da başarılı bir sonuç elde edilir ise B sınıfı ehliyetinizi almış olursunuz.